Bir Rafting Günüm

Antalya Rafting

          Rafting, hayatımda en çok yapmak istediklerimi derlediğim ve liste haline getirdiğim yapılacaklar listemin 5. Sırasında yer alıyordu. Extreme sporları sevmem ve adrenaline kalpten bağlı olmam sebebiyle Rafting yapmak ve bu duyguyu tecrübe etmeyi fazlasıyla arzu ediyordum. Antalya Rafting için uygun bir yer diye düşündüm.

Antalya Rafting

İnternetten rafting bölgeleri ile ilgili araştırmalar yaparken, Antalya’da yer alan Köprülü Kanyon’un bu doğa sporu için oldukça meşhur olduğunu gördüm. Doğası ve inanılmaz havası sebebiyle birkaç farklı alternatif arasından bu bölgeyi seçtim. Daha sonra bu deneyimi tatil ile birleştirmek ve daha fazla zaman geçirerek hem tatili hem de tutkum olan Rafting sporunu aradan çıkarmayı düşünürken, Truva Rafting adlı doğa sporları kuruluşuna denk geldim. Rafting haricinde; Yoga, Tracking, Jeep Safari, Canyoning ve Zipline hizmetleri de olan Truva Rafting, profesyonel oluşları sebebiyle oldukça dikkatimi çekti.

Arından Çadır kamp alanlarının oluşu ve Bungalov evlerde konaklama imkânı sunmaları hem tatil hem rafting serüvenimi tam anlamıyla tamamlıyordu. Bu sebeple tercihimi buradan yana yaptım ve hayatımın en güzel anlarını yaşayacağım Köprülü Kanyona varmak için yolculuğa başladım.

Köprülü Kanyona vardığımda Truva Rafting ekibi ile hiç vakit kaybetmeden tanıştım ve yerime yerleşerek sonraki gün gerçekleşecek olan rafting deneyimi için kendilerinden bilgi aldım. Oldukça profesyonel bir ekibe sahip olduklarını gönül rahatlığı ile belirtmeliyim. Üstelik oldukça takıntılı ve endişe sahibi biri olduğum için kullanılan malzemelerden bilgi birikimlerine kadar sorguladığımın da altını çizeyim. Sonuç olarak hepsi işin ehli ve nitelikli insanlardı. Ayrıca kullanılan ekipmanlarında uluslararası kalite kuruluşları tarafından onaylanmış üst düzey araçlar olduklarını da belirteyim.

Mükemmel bir uykunun ardından sabah saatlerinde başlayacak olan Rafting deneyimim için hazırlıklara başladım ve genel bilgilendirme için alan önündeki topluluğa katıldım. Daha sonra dikkat etmemiz gereken hususlar hakkında bizi bilgilendiren Truva Rafting ekibi, bizleri özel Rafting botlarına alarak azgın sulara doğru sürükledi. Oldukça heyecanlandığımı fakat bundan inanılmaz keyif aldığımı söylemem gerekiyor. Ani hareketler ve dalgalanmalar bir yana, zıplaya zıplaya yol aldığımız köprüçay suları, adrenalin seviyemi oldukça yükseltti diyebilirim.
Rafting Turu tamamlandığında ayaklarımı yere basmaya sevindiğimi fakat buna rağmen binlerce kez de yapsam asla sıkılmayacağımı söylemem lazım. Hayatımda yaşadığım bu mükemmel deneyim için Truva Rafting’e teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir